Media

Astrography powstało w grudniu 2018 roku, co nie umknęło uwadze mediów. Jeśli nie miałeś okazji zapoznać się z treścią wywiadów, a temat fotografowania kosmosu Ciebie interesuje, to zapraszamy do oglądania. Oto te najciekawsze z nich.

 

Program Dzień Dobry TVN


Dzień dobry TVN (DD TVN) – to najpopularniejszy poranny magazyn (morning show), który nadawany jest w ogólnokrajowej telewizji TVN. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody. Adam Jesionkiewicz był gościem niedzielnego wydania, które cieszy się największą oglądalnością.

Wywiad przeprowadzali: Magda Mołek oraz Marcin Meller.

Onet Rano z Kuźniarem


Onet Rano to program, w którym w porannej porze Jarosław Kuźniar na żywo rozmawia ze swoimi gośćmi – najpierw w mobilnym studiu samochodowym, potem w studiu Onetu. Prowadzący i jego rozmówcy komentują bieżące wydarzenia oraz informują o tym, co ciekawego dopiero się wydarzy. Doskonałe połączenie informacji i rozrywki oraz szansa na unikalną interakcję z widzami.

Business Insider z Łukasz Grass


“Nasze Słońce jest małą gwiazdą. Ale zmierzam do tego, że każda taka kropka jest potencjalnie układem planetarnym, a jeżeli jest tam woda w stanie ciekłym, to wokół niej pewnie dużo się dzieje. A te wszystkie kolorowe pyły wytworzone są przez rodzące się gwiazdy. To jest taki tygiel, matecznik nowych gwiazd. Stąd też jest ta energia, gigantyczne promieniowanie, które powoduje, że pył, ta cała masa, którą widać, zaczyna się grawitacyjnie skupiać, następuje reakcja jądrowa.”

Wywiad przeprowadził redaktor naczelny Łukasz Grass.

An astrophotographer explains how he captures stunning photos of our solar system


“While many dream of turning their passion into their day-to-day jobs, others make it a reality.

Adam Jesionkiewicz has been capturing stunning images of the cosmos for over 15 years, looking into suns, galaxies, stars, nebulae, and constellations thousands of light-years away. He was so obsessed with astrophotography that he was finally able to build it into a successful business.”

The First News (International PAP)


“Space photographer captures ‘mind-blowing’ images of distant galaxies – from his MUM’S GARDEN. Named the creation of Cosmos, this was taken in the African wilderness. The photo shows two swirling nebula as they appear to fight for dominance. According to Jesionkiewicz the southern hemisphere has many more starry delights to display. Which is why he is planning on dismantling his garden observatory and possibly reinvesting the money into an observatory project in Chile.

In one amazing photo taken from his parent’s garden where he built his own observatory, the 45-year-old snapped Andromeda, our neighbouring galaxy located 2.5 million light years away, with such stunning clarity that cosmic gases can be seen.”

Wirtualna Polska


“Fotografuje najodleglejsze zakamarki kosmosu. Jego pasja wymaga ogromnej wiedzy, umiejętności i cierpliwości. Obrazy, które tworzy są jednak warte każdego poświęcenia. Astrofotografia Adama Jesionkiewicza jest perfekcyjnym połączeniem sztuki i nauki.

Kosmos stanowi szczyt piramidy zainteresowań człowieka. Zwieńcza dzieło ludzkości — naukę i próbę poznania otaczającego nas świata . Od niepamiętnych czasów inspirowało i ciekawiło mnie nocne niebo. Poznawałem jego topografię, gwiazdozbiory, szukałem interesujących zjawisk — opowiada Adam.”

GoForWorld by Kuźniar


“I to jest bardzo ważne pytanie – być może najważniejsze. Bardzo mi zależy, żeby w zdjęciach kosmosu szukać nie tylko kolorowych abstrakcyjnych plam, które mogą uatrakcyjnić nam salon, ale także wiedzy. Uważam, że każde zdjęcie kosmosu kryje jakąś tajemnicę. Proszę zwrócić uwagę na białe kropki – to przecież gwiazdy, czyli takie nasze Słońca. Ile ich widać na tym zdjęciu? Tysiące? Potencjalnie wiele z nich ma swoje układy planetarne i gdzieś tam krąży bardzo wiele planet podobnych do naszej Ziemi. Pomiędzy tymi słońcami widać bardzo agresywne i pierwotne procesy formowania się nowych gwiazd – widać je tutaj w postaci mgławicy, która odbija ich światło.

Niewyobrażalne siły i promieniowanie rozwiewają ten molekularny międzygwiezdny pył tworząc prawdziwie dramatyczną scenę. To matecznik rodzący nowe gwiazdy. Skala tego kosmicznego wydarzenia jest trudna do ogarnięcia ludzkim umysłem. Nasz cały Układ Słoneczny zmieściłby się pewnie na 1 pikselu.”

Per aspera ad astra, przez trud do gwiazd. O biznesie i nauce.


Marketing i Biznes to internetowy magazyn, który powstał z dwóch powodów: pasji do biznesu oraz zmęczenia wtórnymi, nudnymi treściami branżowych mediów. Opisuje historie, które sami autorzy chcielibyśmy czytać. Zaglądają do najbardziej doświadczonych głów w branży i uwalniają zaklętą w nich wiedzę.

W Polsce nic innowacyjnego nie powstanie. Albo zarabiasz, albo giniesz – o biznesie i astrofotografii


“Adam, mimo ogromnego doświadczenia w obszarze innowacji, marketingu i biznesu jako takiego, pozostaje osobą niezwykle skromną, wciąż pełną pasji, którą można by obdzielić przynajmniej kilku ludzi. Od razu przechodzimy na ‘ty’, mimo, że jestem od niego niemal o połowę młodszy. Zresztą widać, że to dla niego naturalne – zanim zdążę rozłożyć sprzęt do nagrywania, w podobny sposób rozmawia z baristą… sekundę przed moim wejściem do FatWhite’a, w którym się umówiliśmy, widzę go, jak siedzi przy stoliku z książką.

Podświadomie spodziewałem się, że będzie pracował, wklejony w ekran smartfona i komputera. – Jestem tu już od godziny – wyjaśnia. – Lubię te wszystkie drobne momenty między spotkaniami czy kolejnymi obowiązkami, są jak dziury w czasoprzestrzeni, które mogę wypełnić spokojną lekturą – dodaje, i od początku wiem, że to będzie najciekawsza rozmowa, jaką przeprowadziłem w swoim zawodowym życiu.”

Sign up for the newsletter and get special discounts